İçeriğe geç

Buzdolabı Motor Değişimi

Servisimiz tüm buzdolabı modelleri için buzdolabı motor değişimi hizmetleri sunuyor. Aynı gün içinde tüm buzdolabı modelleri için motor montajı yapıyoruz. Profesyonel teknisyenlerimiz ile tüm işlemleri yerinde yapıyor ve yapılan işlemlere 1 sene garanti veriyoruz. Cihazınıza en uygun motor tipi ve değişim fiyatı almak için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Dilerseniz 0532 205 10 41 numaralı Whatsapp hesabımızdan da bizleri ekleyerek destek alabilirsiniz.

Buzdolabı motoru değiştirmeden önce tüm ölçümler yapılır ve arıza net olarak tespit edilir. Motor arızası kesin ise motor yerinden sökülür ve yeni motor yerine takılır.

Tüm bağlantılar ve sibop oksijen kaynağı ile kaynatılır. Eski motorun zarar verme ihtimaline karşı cihaza vakum motoru ile vakum yapılır. Bar göstergesi baz alınarak vakum bitince yeni gaz şarjı yapılır. Bu sırada cihazın derin dondurucu kısmına yerleştirilen ısı sensörü ile derece kontrolü sürekli yapılır. Gaz şarjı bittikten sonra tüm bağlantılar kontrol edilir ve cihaz toparlandıktan sonra yerine yerleştirilir. Takılan motorun 1 sene garantisi vardır.

Buzdolabı filtresi ne işe yarar? Motor gazı güçlü bir basın ile sisteme gönderir. Sistemden geri dönen gaz zamanla kirlenir ve parçacıklar olma ihtimaline karşı geri dönüşe bir filtre takılır. Bu filtre motora geri gelen gazı temizler ve borudan kaynaklı bir parça varsa burada tutar. Filtre sayesinde tıkanma sorunu olmaz ve motor sorunsuz çalışır.

Buzdolabı gaz şarjı nasıl yapılır? Buzdolabınızın özelliğine göre aynı gaz şarjı yapılır. R600 ve 34 gaz modellerinden hangisi varsa direkt olarak o kullanılmalıdır. Aksi taktirde cihaz çalışmaz. Gaz şarjı için cihazın girişine sibop takılır. Bu siboptan direkt olarak tüp ile gaz şarjı yapılır. Manometre ile gaz verilir ve her dolabın ölçüsü farklıdır. Buzdolabına gaz şarjı yapılır yapılmaz cihaz soğutmaya başlar. Manometre dışında cihazın verdiği tepkiler ile de gaz şarjı tamamlandı mı tamamlanmadı mı anlaşılır.

Buzdolabı gazı biter mi? En çok bu yanılgıya düşülür. Buzdolabını delmediğiniz sürece gaz kaçmaz veya bitmez. Muhakkak bir yerde kaçak vardır. Gövde kaçaklarını bulmak uğraş ister. Fakat görünürdeki tüm kaçaklar oksijen kaynağı ile kapatılır.

İkinci el motor takılır mı? Elbette buzdolabınız için ikinci el buzdolabı motor değişimi yaptırabilirsiniz. Fakat takacağınız motora ömür biçilebilir mi? Ne kadar zaman kullanırsınız? Bu soruların cevabını bulmanız imkansız. Çok fazla bir fiyat farkı olmayacağı için her zaman sıfır ve kutulu motor taktırmak avantajlı olacaktır.

Buzdolabı motor değişimi sonrası dolabınız ortalama 24 saat içinde tam anlamıyla soğutmaya başlayacaktır. Çalışmayan buzdolabınızın içi aşırı sıcak olacağı için belirlenen seviyelere gelmesi için motor uzun süre durmadan çalışır. Hatta bazı durumlarda termik bile açabilir. Fakat sonrasında kaldığı yerden devam eder.

Buzdolabı motor servisi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm marka ve model buzdolapları için ana motor değişim hizmetleri veriyoruz. Gaz kaçağı, tıkanma ve filtre değişimi için bizi hemen arayın.

Arçelik Buzdolabı Motor Değişimi

Arçelik buzdolabı modellerinin tamamı için taşımadan, evinizde motor değişim hizmeti veriyoruz. Garantili ve kaliteli bir onarım hizmeti almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yaşadığınız tüm buzdolabı motor arızalarına 1 yıl garantili çözümler üretiyoruz. Servisimiz tarafından değiştirilen motor garantilidir.

Arçelik buzdolabı motor değişimi fiyatları 2023 yılı Temmuz ayı itibariyle 4.900,00 TL ile 5.380,00 TL arasında değişmektedir. Buzdolabı motor değişim fiyatları motor gücüne ve kullanılacak ekipmanlara göre farklılık gösterebilir. Buzdolabınızın motor değişimi hakkında net fiyat almak için Whatsapp hattımız üzerinden bizlere yazabilirsiniz. Maltepe Arçelik servisi üzerinden de servis kaydı açmanız mümkündür.

Buzdolabı Motor Değişimi Fiyatları

Buzdolabı motorlarının standart bir değişim fiyatı yoktur. Her cihazda aynı motor yoktur. Gazları bile farklıdır. R600, 134 gaz çeşidine ve cihazın üstündeki motorun beygirine göre fiyat değişir. Fakat cihazınızın modelini öğrenip 0532 205 10 41 numaralı Whatsapp hattımıza göndererek fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız kaliteli motor kullanmaktadır. Motor kalitesini nasıl anlarsınız ? Motor alüminyum sarma ise basittir. Bakır ise kalitelidir. Peki bunu nasıl anlayacaksınız? Ağırlıktan. Ağır olan kalitelidir. Aralarında 3kg fark vardır.

Buzdolabı motor değişim fiyatı markalarına göre değişmektedir. Örneğin Arçelik buzdolabı motor değişim fiyatı ile Bosch buzdolabı motor değişim fiyatı arasında kullanılan gaz miktarı ve kaynak yönteminden ötürü farklılık gösterir. Yerli dolapların motor değişim ücretleri daha uygundur.

Aynı motor neden farklı fiyatlara takılıyor? Bayraktar servis olarak bu soruya çok maruz kalıyoruz. Öncelikle bilmeniz gereken buzdolabı motor değişimi basit bir işlem değildir. Ama doğru bir şekilde yaparsanız. Üstün körü yapmaya kalkarsanız hem malzemeden kısar hem de onarım süresini kısaltabilirsiniz. Bu durumda düzgün bir vakum işlemi yapmanız mümkün değildir. Bu yüzden çoğu firma farklı fiyatlar verebilir. Önemli olan işlem sonrası karşınızda muhatap bulabilmektir.

Vestel Buzdolabı Motor Değişimi Fiyatları

Vestel buzdolabı motor değişimi fiyatları 2023 yılı son çeyreğinde ortalama 5.400,00TL’dir. Fiyat değişikliği dolabın tıkanıklık durumuna göre ve gaz kaçağı varsa onarım süresine göre değişir. 2023 yılı Vestel buzdolabı servis ücreti 300.00TL’dir.

Servis ücreti karşılığında evinize gelen ekipler dolabınız için motor testi yapar. Buzdolabı motor arızası netleştikten sonra buzdolabı motor değişimi evinizde yapılır.

Buzdolabı motor (kompresör) arızası nasıl anlaşılır?

Hiç bir servis kafasına göre ölçüm yapmadan, motoru test etmeden ana motoru değiştiremez. Bu dönüşü olmayan bir işlemdir. Takılan motor artık ikinci el olur ve kimse bunun sorumluluğunu alamaz. Peki buzdolabı motor arızası nasıl anlaşılır? Öncelikle son kullanıcı olan sizlerin nasıl anlayacağını anlatayım. Dolabınız tam kalkış yaparken “tık” diye ses gelip duruyorsa, çalıştıktan bir süre sonra birden motor titriyorsa veya motor kalkarken sigorta attırıyorsa yüksek olasılık motor arızalıdır. Fakat kesin demek imkansız.

Peki bizler servis olarak motor arızasını nasıl anlıyoruz? Biz hiç risk almıyor ve direkt ölçüm yapıyoruz. Motora elektrik gelip gelmediğini, elektrik geliyorsa motorda kaçak olup olmadığını, motor çalışıyor ama soğutmuyorsa motorun kaçırıp kaçırmadığını hep ölçerek anlıyoruz. Buzdolabı ana motor değişimi yaptıracağınız servisi iyi seçmelisiniz. Çoğu firma motoru taktıktan sonra sizin bir süre kullanmanızı ister. Bizler ise buzdolabı motor değişimi yaptıktan sonra soğuttuğundan emin olana kadar evinizden ayrılmıyoruz.

Motoru Değişen Buzdolabı Ne Zaman Soğutur?

Bir çok buzdolabı kullanıcısı bu sorunun cevabını merak ediyor. Buzdolabınıza motor taktırdığınız anda dolap soğutmaya başlar. En korkulan durum motor değiştikten sonra soğutmaz ise hakkımı nasıl arayacağım? Aslında iyi bir servis ile çalışırsanız böyle bir korkunuz olmaz. Buzdolabı motoru takılır takılmaz cihaza gaz verilir. Hatta dolabın içine dışardan derece atılır ve ölçüm yapılır.

Motoru değişen buzdolabı ortalama 4 ile 8 saat arasında net soğutmaya başlar. Fakat bunu sizin test etmenizde fayda var. Peki buzdolabı soğutma testi nasıl yapılır? Hem alt bölmeye hem de derin dondurucu bölmesine pet şişede su koyun. Derin dondurucudaki su donduğunda alt kısımdaki ise içilecek kadar soğuduğunda dolabınızı yükleyebilirsiniz demektir.

En İyi Buzdolabı Motoru Hangisi?

Aslında bir çok marka kendi motorunu öve öve bitiremese de motorlar dolaplara göre tercih edilir. Buzdolabı motor markaları arasında kalite ayrımı motor gücüne göre değişir. Çoğu Çin malı buzdolabı motorları yüksek basınç özelliğine ihtiyaç duyulduğunda hararet yapar. Bu sebepten en iyi buzdolabı motoru sizin dolabınıza en uygun olandır.

Ülkemizde yaklaşık 5 yıldır en popüler ve en az arıza veren buzdolabı motoru markası olan Walton markasıdır. Bizler de Bayraktar servis olarak ev tipi no-frost ve derin dondurucu dolaplara Walton marka buzdolabı motoru kullanıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

  • Buzdolabı motor değişimi ne kadar sürer? – Ortalama 1 saat.
  • Buzdolabı motoru nasıl sökülür? – Önce dolabı fişten çekip sonra da boru makası ile tüm bağlantıları keserek.
  • Buzdolabı motoru nasıl açılır? – Buzdolabı motorları piknik tüpü gibidir. Metal kesici veya taşlama motoru olmadan açılamaz.
  • Buzdolabı motoru değişti ama soğutmuyor, neden? – Öncelikle hata motorda olmayabilir. Gazı eksik veya fazla olduğunda da soğutma yapmaz.
Bu yazıyı Puanla
[Toplam: 4 Ortalama: 5]